Core Web Vitals w praktyce

Dzięki temu szkoleniu poznasz udoskonalenia w praktyce (mało teorii!) względem:

Largest Contentful Paint

Largest Contentful Paint (LCP)

Przykłady radzenia sobie z powolnym ładowaniem przestrzeni Above The Fold, a zwłaszcza elementu zakwalifikowanego jako LCP (np. tekst, obrazek, wideo)

First Input Delay

First Input Delay (FID)

FID to jedna z metryk, określających poziom interaktywności (im strona dłużej jest nieinteraktywna, tym bardziej frustruje użytkowników). Skrypty zewnętrzne to bardzo często główny winowajca, ale nie tylko. Pokażę Ci, jak sobie z tym radzić.

Cumulative Layout Shift (CLS)

Zbiorcze przesunięcia układu to jedna z największych zmor dla użytkowników podczas odwiedzin na stronie. Ładujące się asynchronicznie reklamy, obrazki albo np. fonty to niektóre z głównych powodów tej sytuacji.

Kto poprowadzi szkolenie

Od ponad 7 lat jestem liderem zespołu programistów agencji kreatywnej i Software House'u Studio Sidekicks / Bigger Picture, która tworzy wyjątkowe strony i aplikacje WWW zorientowane na efekt WOW, użyteczność i szybkość działania. Projekty, które tworzymy wielokrotnie zdobywały prestiżowe nagrody, np. Mobile Site of The Week.

Technicznie jestem frontend developerem, programistą PHP, DevOpsem i mentorem. Pod szyldem Web Dev Insider dzielę się wiedzą z zakresu optymalizacji webowej. Nagrywam wideo na YouTube oraz Instagramie, wierząc, że przekazywane informacje przyczynią się do tworzenia szybszego i użytecznego internetu.