DevTools i WebPageTest w praktyce

Dzięki temu szkoleniu poznasz:

Funkcje obu narzędzi

Funkcje narzędzi DevTools i WebPageTest

Pokażę funkcjonalności obu narzędzi, a zwłaszcza te, które są nieco ukryte i zapominane, a które są mega pomocne w wyciąganiu wniosków na temat wydajności frontendu. Oprócz wbudowanych testów, odpalimy też własne customowe skrypty, które wskażą nam, co jest z naszą stroną nie tak.

Waterfall

Poprawną analizę waterfalla żądań pod kątem metryk Web Vitals

Prawidłowa i mądra analiza waterfalla żądań to początek sukcesu w optymalizacji szybkości ładowania strony. Warto znać jego znaczenie oraz jak prawidłowo go analizować w obu wymienionych narzędziach.

Dokonywanie audytu wydajności renderowania

Coś "muli" na Twojej stronie, trzęsie się, tranzycje nie są płynne? Omówię zakładkę Performance i Memory oraz jak mierzyć wydajność renderowania strony, animacji i tranzycji.

Kto poprowadzi szkolenie

Od ponad 7 lat jestem liderem zespołu programistów agencji kreatywnej i Software House'u Studio Sidekicks / Bigger Picture, która tworzy wyjątkowe strony i aplikacje WWW zorientowane na efekt WOW, użyteczność i szybkość działania. Projekty, które tworzymy wielokrotnie zdobywały prestiżowe nagrody, np. Mobile Site of The Week.

Technicznie jestem frontend developerem, programistą PHP, DevOpsem i mentorem. Pod szyldem Web Dev Insider dzielę się wiedzą z zakresu optymalizacji webowej. Nagrywam wideo na YouTube oraz Instagramie, wierząc, że przekazywane informacje przyczynią się do tworzenia szybszego i użytecznego internetu.