Moje wystąpienie o wydajnym frontendzie na WaysConf (YouTube, EN)

Na początku września wystąpiłem na konferencji WaysConf. Po raz pierwszy opowiadałem o optymalizacji wydajności frontendu w języku angielskim. Głównym tematem wystąpienia było User Journey i postrzeganie tematu wydajności w sposób całościowy podczas całej sesji wizyt na stronie. Sporo o INP. Było trochę stresu przed, ale od momentu wejścia na scenę poszło gładko :-) Nagrałem moją prezentację w warunkach studyjnych, czego efektem jest powyższe nagranie.

Zmiany w kalkulacji LCP (animacje i wideo)

Od Chrome 116 wprowadzono dwie zmiany w sposobie obsługi najważniejszego składnika strony (LCP) dotyczące animowanych obrazów i filmów. Teraz filmy wideo oraz animowane obrazy mogą stać się kandydatami na najważniejszy składnik strony, a ich znaczenie będzie opierać się na czasie prezentacji pierwszej klatki lub klatki animacji. To wprowadza zmiany w miarodajności ocen LCP na stronach zawierających duże filmy wideo oraz animacje.

Celowe spowolnienie ładowania linków z Twittera (X)

Znalazłem taką oto ciekawostkę :) Wynika z tego, że temat wydajności można wykorzystać negatywnie przeciwko innym biznesom. Nic odkrywczego, ale ciekawe, że dzieje się to wśród takich graczy. Niezły case.

Mój nowy kurs o INP 2023

Pracuję nad nowym kursem o optymalizacji wskaźnika INP. Pokażę cały proces. Skupiam się na tym, żeby pokazać optymalizację bezpośrednio w kodzie na realnych przykładach. Tego będzie najwięcej. Już teraz można się zapisać, a przedsprzedaż rusza w październiku. Zapisz się, a zagwarantujesz sobie najniższą cenę w chwili otwarcia sprzedaży.

Lighthouse nie ma sensu

Super prezentacja na temat postrzegania statusu wydajności stron na bazie wyników z Ligthouse. RUM jest mega potrzebny. Mówiłem też o tym podczas mojego wystąpienia na WaysConf.

Statyczny content a wydajność ikea.com

Po prostu poczytaj, bo sporo ciekawych przykładów.

PS Organizuję darmowy webinar o optymalizacji wydajności frontendu w 2024. Do zobaczenia 25. października o godz. 20:00!

Webinar o optymalizacji wydajności frontendu w 2024
Już 25. października organizuje darmowy webinar o optymalizacji wydajności frontendu w 2024

Zapisz się na darmowy webinar